• گچ پلیمری

شرح:

گچ کاربردهای بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد و یکی از مهمترین موارد استفاده از گچ در صنعت ساختمان می‌باشد. حدود ۷۵% مصرف گچ در ساختمان مربوط به روکشی دیوارها، تهیه ملات‌های گوناگون و گچبری می‌باشد. علاوه بر این ملات گچ و خاک نیز ترکیب بسیار مناسبی برای پوشش‌های ساختمان می‌باشد.

امروز در صنعت گچ کاری شاهد تحولاتی در ساختار و عملکرد می‌باشیم، یکی از این تحولات ظهور گچ‌های پلیمری و دستگاه‌های گچ پاش می‌باشد که کاربردهای بسیار فراوانی دارد. گچ پلیمری سالهاست که در اروپا تولید و توسط دستگاه گچ پاش به روش مکانیزه و با سرعت بر روی دیوار پاشیده، مسطح و صاف می‌گردد. در صورتی که در ایران گچ به روش سنتی و به تدریج همراه با ضایعات فراوان مورد استفاده قرار می‌گیرد. پاشیدن گچ به روش سنتی بر روی سطح کار دارای ضایعات فراوانی است و این امر باعث از بین رفتن محصول و افزایش هزینه‌های اجرا می‌باشد. اما گچ پلیمری پاشش دارای امتیازات بسیار خوبی در این زمینه می‌باشد و نواقص گذشته را تا حدود بسیار زیادی رفع کرده است.

کاربردها:

گچ پلیمری کاربردهای بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد ویکی از مهمترین موارد استفاده از گچ در صنعت ساختمان می باشد گچ پاششی با توجه به شرایط آب و هوایی بین یک هفته تا 10 روز آماده بهره برداری می گردد. 

 ویژگی ها:

 

قابلیت اجرای تک مرحله ای ، افزایش سرعت اجرا حداقل تا ۵ برابر، نسبت نفر به ساعت کاهش می‌یابد ، ضدترک خوردگی با فرمول ویژه ، صرفه جویی در هزینه و کاهش مصرف مواد اولیه ، سرعت اجرای بسیار بالا (۱۰۰ تا ۱۵۰ مترمربع در روز تنها با یک دستگاه)، استحکام بالا حتی با ضخامت کم ، بالارفتن ارزش مصالح نسبت به هزینه اجرا ، تولید نخاله ساختمانی در این سیستم بسیار کم است ، مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت به این معنی که پس از جذب رطوبت به هیچ عنوان دچار تغییرحالت نمی‌شود ، این گچ به راحتی برروی تمامی‌مصالح ساختمانی قابل اجرا می‌باشد از قبیل آجر،بتن،سفال،سیمان و... ، بدلیل میکرونیزه بودن این گچ نیازی به الک کردن ندارد، این گچ، سقف ساختمان را مستقیما بر روی خود سازه یا سقف کاذب مانند رابیتس با سرعت بالا پوشش می‌دهد، این گچ ستون‌های بتنی و فلزی را مستقیما پوشش می‌دهد ،سرعت اجرای گچ پلیمری نسبت به سنتی حداقل ۵ برابراست ، گچ پلیمری تا ضخامت ۱۰ سانتی متر قابل اجراست و ترک نمی‌خورد ولی گچ معمولی فقط ۱٫۵ الی ۲ میلیمتر می‌تواند ضخامت داشته باشد در غیراینصورت ترک می‌خورد ، گچ پاششی در هر آب و هوایی قابل اجراست حتی در مناطق مرطوب و نزدیک به دریا.

نوشتن نظر

توجه:متن باید بیشتر از 25 کاراکتر باشد
    بد           خوب

گچ پلیمری

  • 2,507 تومان

  • قیمت بدون مالیات: 2,300 تومان